Soft Comfort dikformaat: 21x7x8 cm voor oprit en terras
Het dikformaat van Soft Comfort is een klinker van 21x7x8 cm van Excluton. Hij is dus 2 cm dikker dan de gebruikelijke 6 cm klinker. Dat maakt hem extra stevig, en volgens de omschrijving niet alleen perfect voor een terras, maar ook voor de aanleg van een oprit. Op deze pagina staan zes kleuren: Nero, Grezzo, Ivory, Grijs/Zwart, Haze en Honey.
Zacht, beschermd en onderhoudsvriendelijk
Het oppervlak van de stenen is geborsteld. Daardoor voelen ze zacht aan, ook als je er op blote voeten overheen loopt. De stenen zijn bovendien voorzien van een beschermlaag waardoor vuil en vocht minder diep intrekken en groene aanslag minder snel optreedt. Regelmatig vegen is dan genoeg om de stenen in goede staat te houden, ook op een oprit. Voorbeelden uit het assortiment zijn de Soft Comfort dikformaat 21x7x8 Nero en de Soft Comfort dikformaat 21x7x8 Ivory.
Leggen in halfsteensverband
Een klinker van 21×7 cm leg je bij voorkeur in halfsteensverband. Dat geeft optisch meer ruimte, omdat elk oppervlak breder of juist langer lijkt, afhankelijk van de richting. De stenen hebben geïntegreerde afstandhouders, waardoor de voegen vanzelf gelijkmatig worden. Voor een groot oppervlak is dit verband praktisch, omdat elke steen aansluit op de steen ernaast en het patroon eenvoudig te volgen is. Je kunt het dikformaat ook mengen met de andere formaten uit de Soft Comfort-serie, bijvoorbeeld voor een rand of een patroon.
Reken zonder voegen op ongeveer 68 stenen per m². De kleuren lopen van Ivory tot de donkere Nero; kijk altijd even naar de foto’s van het product voordat je beslist, want kleur is persoonlijk.
Ondergrond en afwerking
Ga je de oprit bestraten met Soft Comfort? Zorg dan voor een extra stevige ondergrond met een laag grof grind of gebroken puin. Voor een terras of looppad is een zandbed genoeg. Werk de bestrating af met voegzand en zet de rand vast met opsluitbanden.
Bij een oprit loont het om vooraf na te denken over de uitrijdroute en de rand, want de buitenste stenen krijgen de meeste belasting te verduren; een goede opsluiting voorkomt dat ze verschuiven. Zoek je een andere dikte of een ander formaat uit dezelfde serie? Kijk dan bij de Soft Comfort Waalformaat. Bij Bestratingsmarkt denken we mee over de juiste kleur, de hoeveelheid en de ondergrond, en we leveren af-fabriek.